Сегодня:
Последние записи
У Полтавській області в будинку заступника голови села знайшли тіла пенсіонерки та її сина. Причини та обставини загибелі господарів оселі з’ясовує слідство. Про це повідомляє відділ комунікації по...
Перший Молодик у 2024 році - це час, коли краще завжди планувати весь наступний рік. Усе, про що ви мрієте, варто обміркувати саме цього дня. Ми розповімо, що не можна робити в цей період і чому. К...
Київ – це унікальне місто, з давньою історією та безліччю цікавих пам’яток. У столиці є багато місць, які відомі не тільки українцям, а й закордонним гостям. Кожен, хто живе у Києві чи хоча б на де...
Аби уникнути транспортного колапсу та убезпечити місцевих мешканців від травматизму, роботи з розчищення доріг у Покровську не припиняються ані на мить.Сьогодні на вулицях міста працює 60 представн...
Баннер

Онкологія та харчування: спростовуємо найпопулярніші міфи

2024-01-10 20:13:48
Источник: https://www.0362.ua/

Онкологія та харчування: спростовуємо найпопулярніші міфи

Основна причина раку - це мутація клітин, а не споживання їжі. Існують дані про відмінності в раціоні людей з будь-яким онкологічним захворюванням і без нього, але не продуктів, вживання яких у 100% випадків призведе до онкології.

Іноді міфи виникають із народних ідей та спостережень. У недавньому минулому ситуація з лікуванням онкологічних захворювань була набагато гіршою – не було справді ефективних методик. Розпач спонукав людей вигадувати свої способи.

Окрім цього, науковий світ постійно тестує нові способи лікування та профілактики. Часом громадськість дізнається про них раніше, ніж методику буде спростовано чи досліджено до кінця.

Не варто звинувачувати людей за довірливість. Канцерофобія, або страх онкологічного захворювання, – поширений стан. Слідування ідеям, які спростувала чи не підтвердила наука, – спроба приборкати свій страх, отримати контроль над життям.

Міф №1. Відмова від м'яса

Скажімо відразу: на цей час немає даних, які б говорили про те, що якась форма харчової поведінки лікує онкологію. Міф про те, що відмова від м'яса лікує онкологію, поширена, але наукового підтвердження в нього немає.

У людей, в раціоні яких є червоне м'ясо, вищий ризик колоректального раку. Однак відмова від м'яса серед людей, у яких це захворювання вже діагностовано, не знижує ризику рецидиву або смертності від захворювання.

Міф №2. Цукор годує пухлину

Немає жодного підтвердження тому, що відмова від доданого цукру знижує ризик розвитку онкологічного захворювання або підвищує шанси на одужання, якщо діагноз вже встановлено.

Глюкоза потрібна для живлення всім клітинам організму – з неї вони отримують енергію. Енергія необхідна навіть для поділу. Пухлинні клітини швидко діляться. Звідси народилася ідея: відмова від цукру позбавить пухлинні клітини джерела живлення, і вони загинуть. На жаль, не все так просто.

Продукти з високим вмістом вуглеводів є важливим джерелом глюкози. Відмова від вуглеводів у харчуванні може завдати шкоди здоров'ю – позбавити організм клітковини та важливих мікроелементів.

Міф №3. Голодування лікує онкологію

Ще раз: ніщо не лікує онкологію, крім офіційних методик лікування, визнаних світовою медичною та науковою спільнотою. Нині немає переконливих доказів того, що голодування підвищує ефективність лікування. Крім цього, такий режим спричиняє багато побічних ефектів: головний біль, почуття голоду, слабкість, нудоту, запаморочення та зниження маси тіла.

Міф №4. Народні методи

Головна користь, яку можуть нести альтернативні способи лікування, – поліпшення емоційного стану. Віра в одужання відіграє важливу роль у цьому процесі. У когось вона з'являється, якщо використовувати альтернативні методики допомоги.

Сучасне лікування онкології ґрунтується не на здогадах та надії на краще. Так, онкологічне захворювання не завжди вдається перемогти, але одужання – це не ілюзорна ідея. За останні десятиліття медицина досягла величезного прогресу у лікуванні. Люди одужують, і це зовсім не рідкість.

Якщо мати у своєму розпорядженні інформацію, стає зрозуміло, що наукові досягнення в лікуванні онкології можуть навіяти набагато міцнішу віру в одужання, ніж довіра до народних методик. Відмова від доказових методів на користь альтернативних тягне лише негативні наслідки, зокрема смерть через хворобу.

Не варто вживати різні трави та їхні похідні разом із хімієтерапевтичним лікуванням – деякі компоненти рослин можуть взаємодіяти з препаратами.

Міф №5. БАДи лікують онкологію

Приймання добавок замість лікування з точки зору науки дорівнює відсутності лікування, не варто вдаватися до таких експериментів. Деякі БАДи можуть вступати у взаємодію з препаратами, що використовуються для лікування. Добавки антиоксидантів, наприклад, вітамінів А, С, Е, можуть знизити ефективність лікування.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua


Суспільство
Soil Experts - проєкт з підготовки експертів з оцінки стану ґрунтів, пошкоджених унаслідок бойових дій. Організаторами проєкту виступали Сумський національний аграрний університет та Королівський а...
Кримінал
Поліція документує наслідки обстрілів Сумщини військами рф.Протягом минулої доби окупанти обстріляли населені пункти Сумської області. Загалом нараховано 77 ударів.Внаслідок обстрілів пошкоджено чо...
Суспільство
Слава Україні! Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України.Оперативну інформацію станом на 06.00 10 січня 2024 року щодо російсько...
Влада
Учора, 9 січня, мер Кам'янського Андрій Білоусов провів плановий прийом громадян з особистих питань. Про це він повідомив на своїй сторінці в Телеграм.Він зазначив, що люди зверталися з приводу над...